Warning: mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:100036 Library:100136 in /home/healthprog/domains/sveikaateitis.lt/public_html/system/database/mysqliz.php on line 6
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/healthprog/domains/sveikaateitis.lt/public_html/system/database/mysqliz.php:6) in /home/healthprog/domains/sveikaateitis.lt/public_html/system/library/session.php on line 11Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/healthprog/domains/sveikaateitis.lt/public_html/system/database/mysqliz.php:6) in /home/healthprog/domains/sveikaateitis.lt/public_html/system/library/session.php on line 11Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/healthprog/domains/sveikaateitis.lt/public_html/system/database/mysqliz.php:6) in /home/healthprog/domains/sveikaateitis.lt/public_html/index.php on line 179Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/healthprog/domains/sveikaateitis.lt/public_html/system/database/mysqliz.php:6) in /home/healthprog/domains/sveikaateitis.lt/public_html/system/library/currency.php on line 45 D.U.K

D.U.K

Pozityvios animacijos studija "Sveika Ateitis" naudoja viso pasaulio judesių paveldą,

kineziterapijos ir šiuolaikinio sporto mokslo metodus,

skatinamas gyvybingumo/bioenergijos didinimas,

pozityvios emocijos ir geros manieros

Projektas skirtas vaikų sveikatai saugoti ir ugdyti sveiką gyvenseną.

Tikslas - įdiegti į mokyklas pozityvios animacijos 5-6min. sveikatinimo mankštas kineziterapinio pobūdžio.

  • Projekto autorius, išradėjas ir intelektualinės nuosavybės savininkas N. Braždžiūnas;
  • Projekto kuratorius Lietuvos pediatrų draugijos pirmininkas prof. A.Valiulis;
  • Projekto globėjai stipriausias pasaulio žmogus Ž.Savickas ir olimpinis čempionas V.Alekna;
  • Projekto bendraautorius Elly/FotoAlibi;
  • Projekto universitetai: Lietuvos Sporto Universitetas, Lietuvos Edukologijos Universitetas;
  • Projektą administruoja všį"Sveika Ateitis" vadovas Skirmantas Rimkus (prie Ž.S).

Kas yra projektas “Sveika ateitis”?

Animacinis projektas “Sveika ateitis” – tai pozityvios animacijos prevencinės sveikatinimo programos, skirtos saugoti ir stiprinti vaikų ir suaugusiųjų sveikatą.

Kodėl reikia rūpintis vaikų sveikata?

Vaikų judamasis aparatas tik formuojasi, bet jie gauna didelį apkrovimą nešiojant kuprines ir daug sėdint per pamokas. Tai formuoja žalingus ilgalaikius veiksmus visam augančiam organizmui, o mediciniškai tariant lėtines neinfekcines ligas. Yra net hipotezė, kad dauguma suaugusiųjų nugaros skausmų priešistorė yra vaikysteje ir paauglystėje. Vėliau tik pasekmės ir paūmėjimai.

Kuo naudingas kasdienis sveikatos prevencinių programų naudojimas?

Tai didelės svarbos dalykas užtikrinti ilgalaikius pasikartojančius sveikatos stiprinimo veiksnius. Tuo pačiu padėti rasti pusiausvyra, tarp pasyvaus fizinio kūno sėdint ir jo aktyvinimo po statinės kūno padėties. Pvz. jeigu jaunas besiformuojantis žmogus sėdi 45min. tai minimaliai judėti turėtų tiek pat kiek sedėjo. Bet pamokų tvarkaraštis sudarytas intensyvesniu sedėjimo ritmu nei judėjimo. Tada atliekant sveikatos prevencines mankštas po pamokos, gaunamas pakankamas greitas biomechaninis kūno aktyvinimas, o tai savo ruožtu mažina statinį sedėjimo disbalansą.

Kodėl animacinis projektas?

Daugumai vaikų tai yra pati lengviausiai, geriausiai suprantama ir šauniausia ugdymo forma. Savalaikiai pateikta pozityvi animacija "Sveika ateitis" sukuria sveikatai svarbius veiksnius. Juk kaip tik esamo laikmečio sėdimas gyvenimo būdas žaloja sveikatą toli į priekį ir žvelgiant į ateitį sėdimo darbo daugės ir darbo diena ilgės.

Kas sveikatinimo programų autorius?

Sveikatinimo programų “Sveika ateitis” idėjos ir projekto autorius Nerijus Braždžiūnas – kineziterapeutas, DVD plokštelės “Sveikatos rytas” autorius, Lietuvos pediatrų draugijos narys.

Kada kilo idėja?

“Sveikos ateities” idėja kilo 2003-2006m. kineziterapijos studijų metu dirbant tiesioginį darbą vaikų sveikatos priežiūros įstaigose.

Kodėl nebuvo anksčiau įgyvendinta visuomenei aktuali sveikatinimo programa?

Dėl daugelio priežasčių, viena pagrindinių, kad animacijos technologija buvo ir yra labai nepigu. Antra, mokyklų techninę bazė ir klasių informaciniai įrengimai buvo nepasirengę transliuoti. Trečia, reikėjo kaip reikalas pasiruošti ir išgirsti liaudies balsą dirbant reabilitacijoje. Dauguma vyresnio amžiaus žmonių sako, o kad būčiau žinojęs tokius pratimus ir kaip reikia saugoti nugarą anksčiau. To pasekoje gimsta noras užkirsti kelia daugumai judamojo aparato ir ne tik susirgimams.

Kada buvo pristatyta idėja?

Visų pirma buvo pristatyta Lietuvos pediatrų draugijos pirmininkui profesoriui Arūnui Valiuliui 2010m. Periodiškai ir ilgai buvo diskutuojama kaip ir ką daryti, kaip pateikti ir kada transliuoti. Reikėjo gauti ne vieną pritarimą.

O kada buvo viešai pristatyta?

Tai įvyko 2012m vasarą Vilniaus miesto savivaldybės sveikatinimo komiteto susirinkime tarpininkaujant ir padedant Žydrūnui Savickui pristatyta Vilniaus miesto merui Artūrui Zuokui. 2012m. rudenį buvo pristatyta Vilniaus miesto viešojo ugdymo įstaigų direktoriams ir atsakingiems darbuotojams. 2013m. rudenį projekto plėtra pristatyta ikimokyklinių ugdymų įstaigų vadovams ir veliau mūsų Sveikatos apsaugos ministrui V.P.Andriukaičiui.

    

Koks Ž.Savicko indėlis?

Žydrūnas Savickas prisidėjo viešinant ir palaikant "Sveiką Ateitį" tiesiogiai dirbant su vaikais ir pedagogais.

Ar sulauktas pakankamas dėmesys?

Taip, dauguma mokyklų ir gimnazijų susidomėjo ir pareiškė norą dalyvauti pilotiniame bandomajame projekte. Viso buvo atrinktos dvi progimnazijos Petro Vileišio ir Žemynos progimnazijos.

Ar mokyklos turi pakankamą techninę baze transliuoti pozityviąją animaciją “Sveika ateitis”?

Dabartiniu 2012-2013m. momentu vertinant, pasirinktų mokyklų techninė bazė leidžia kokybiškai atlikti transliacijas.

Kokia nauda mokykloms?

Pirma, tiesioginė sveikatinimo programų transliacija formuoja ilgalaikius valingus sveikatos pagrindus. Antra, Integruojant projektą, mokyklos pasiruošia kokybiškam tinklui transliuoti ir vidinė informacija, teikti pranešimus, direktoriaus prašymus ir sveikinimus. Tau didelis pliusas valdant mokyklos vidinį gyvenimą.

Ar mokiniams užtenka vietos pratimams?

Kuriant sveikatinimo pratimų metodikas buvo atsižvelgiama į vietos trūkumus ir kitus nedidelės aplinkos ypatumus.

Ir nereikia persirengti?

Nebūtina persirengti, nes judesiai pritaikyti atlikti su mokymo uniforma ar laisvalaikio drabužiais. O netgi ir pasikabinti švarkelį ant kėdės atlošo tai vaikams visai nesudėtinga.

Kokia nauda mokytojams?

Visų pirma, didėja vaikų koncentracija ir dėmesys. Antra, pratimai skatina fizinį aktyvumą ir padeda formuoti taisyklingą laikyseną. Trečia, mokytojas gali matyti moksleivių judamojo aparato ypatumus ir įtaręs sveikatos problemą apie tai pasikalbėti su moksleiviu arba pranešti budinčiam sveikatos specialistui. Ketvirta, mokytojai mielai pasimankština patys, jaučiasi žvaliau ir rodo gera pavyzdį vaikams.

Kokia projekto vizija?

Vizija – sveika mūsų visų nauja karta ir projekto tęstinumas visose Lietuvos mokyklose. Misija – sukurti sveikas ir idomias sveikatinimo programas mūsų vaikų sveikatos palaikymui.

Kaip įsivaizduojate sveiką ateitį šio projekto kontekste?

Norima, kad atsirastu įvairaus pobūdžio pagrindinų fizinių ir psichoemocinių metodikų sveikateka-biblioteka. Jei viso būtų sukurta apie 50-80 sveikatinimo prevencinių programų "Sveika Ateitis" mes pilnai ir sveikai užpildytume sveikatos apsaugos ir mokslo bei švietimo sistemas.


Mano sveikata - Mano rankose!