Warning: mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:100036 Library:100136 in /home/healthprog/domains/sveikaateitis.lt/public_html/system/database/mysqliz.php on line 6
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/healthprog/domains/sveikaateitis.lt/public_html/system/database/mysqliz.php:6) in /home/healthprog/domains/sveikaateitis.lt/public_html/system/library/session.php on line 11Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/healthprog/domains/sveikaateitis.lt/public_html/system/database/mysqliz.php:6) in /home/healthprog/domains/sveikaateitis.lt/public_html/system/library/session.php on line 11Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/healthprog/domains/sveikaateitis.lt/public_html/system/database/mysqliz.php:6) in /home/healthprog/domains/sveikaateitis.lt/public_html/index.php on line 179Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/healthprog/domains/sveikaateitis.lt/public_html/system/database/mysqliz.php:6) in /home/healthprog/domains/sveikaateitis.lt/public_html/system/library/currency.php on line 45 Sėkmės istorija

Sėkmės istorija

“Sveika ateitis" – nuo 2012 m. vykdomas pozityvios animacijos projektas. Tai prevencinės sveikatingumo programos vaikams ir suaugusiems, naudojant intelektualinę idealistinę animaciją ir kineziterapijos metodus. Sveikatingumo programų “Sveika ateitis” idėjos ir projekto autorius – kineziterapeutas Nerijus Braždžiūnas. “Sveikos ateities” idėja autoriui kilo 2003–2006m. kineziterapijos studijų metu dirbant tiesioginį darbą vaikų sveikatos priežiūros įstaigose. Pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Lietuvos sporto universitetu, Lietuvos edukologijos universitetu ir rezoliucija stebėti vaikus periode 2015-2030metais. Projektą kuruoja Lietuvos pediatrų draugija. Projekto ambasadoriai: Žydrūnas Savickas ir Virgilijus Alekna.

 

Norą dalyvauti pilotiniame projekte pareiškė daug darželių, mokyklų ir gimnazijų, 2012 atrinktos tik dvi mokyklos: Petro Vileišio ir Žemynos progimnazijos. Šiuo metu 2016 02 jau naudoja 50 bendro ugdymo įstaigų visoje Lietuvoje, motyvuota daugiau 700 pedagogų ir auklėtojų, bei atlieka maždaug 10tūkst. vaikų kasdien. Daugumai vaikų pozityvi animacija yra geriausiai suprantama ugdymo forma, todėl projektas įgyvendinamas įdiegiant į mokyklas pozityvios animacijos 5-15min. kineziterapinio pobūdžio sveikatingumo mankštas. Sudaromos įdomios ir tinkamos klasėse atlikti pratimų metodikas. Siekiama plėsti vaiko suvokimą apie galimus sveikatos palaikymo veiksnius. Teikiama informacija susiejama su sveika mityba, atsipalaidavimu, sveikatos patarimais ir universalia psichologija. Nors projekto idėja kilo dar 2003 metais, ilgai projekto įgyvendinti nepavyko, kadangi buvo ilgai diskutuojama, kaip geriausiai tai padaryti. Be to, jam vykdyti reikėjo gauti ne vieną pritarimą. Animacijos technologija taip pat yra gana brangi, mokyklų techninė bazė ir klasių informacinių įrenginių galimybės buvo nepakankamos programai vykdyti.

Nauda sveikatai:

Vaikystėje žmogaus stuburas dar tik formuojasi, tačiau vaikų nugaros nuo pat mažens gauna didelę apkrovą nešiojant sunkias mokyklines kuprines ir daug sėdint per pamokas. Tai sukelia žalingą ilgalaikį poveikį visam augančiam organizmui. Hipotezė,kad suaugusiųjų nugaros skausmų priežasčių atsiranda dar vaikystėje ir paauglystėje. Daug vyresnio amžiaus žmonių teigia, kad jei būtų tokius pratimus žinoję anksčiau, būtų aktyviau užsiėmę sveikatos priežiūra. Tai paskatino įgyvendinti visuomenei aktualią sveikatingumo programą. Projekto „Sveika ateitis" pagrindinis tikslas – gerinti vaikų ir šeimos fizinį aktyvumą ir mažinti lėtinių neinfekcinių susirgimų skaičių. Kiti projekto uždaviniai: didinti šalies mokinių fizinį aktyvumą; gilinti mokinių ir pedagogų žinias bei kompetencijas fiziniame aktyvume; formuoti teigiamą požiūrį į įvairias sveikatingumo programas.

Kasdienis “Sveika Ateitis” pozityvios animacijos sveikatos prevencinių programų naudojimas padeda rasti pusiausvyrą tarp pasyvios kūno padėties sėdint ir jo aktyvinimo po ilgos statinės kūno padėties. Tiesioginė sveiko judesio ABC! Jaunas žmogus turėtų judėti tiek pat laiko, kiek ir sėdėjo, tačiau dėl mokslų jaunimas kiekvieną dieną praleidžia daugiau laiko sėdėdami. Po pamokos ar ilgiau pasedėję  atliekant prevencines mankštas, organizmas patiria pakankamai greitą biomechaninį kūno aktyvinimą, o tai savo ruožtu mažina statinį sėdėjimo disbalansą. Naudą gauna ne tik mokiniai, bet ir mokyklos bei mokytojai, nes gali kartu pasimankštinti ir geriau jaustis. Tiesioginė sveikatinimo programų transliacija formuoja ilgalaikius valingus sveikatos pagrindus. Mankštinantis didėja vaikų koncentracija ir dėmesys. Pratimai skatina fizinį aktyvumą ir padeda formuoti taisyklingą laikyseną. Mokytojas gali matyti moksleivių judamojo aparato ypatumus ir įtaręs sveikatos problemą apie tai pasikalbėti su moksleiviu bei tėvais arba pranešti budinčiam sveikatos specialistui. Be to, mokytojai mielai pasimankština patys, jaučiasi žvaliau ir rodo gerą pavyzdį vaikams.

Projektas „Sveika ateitis“ įsisenėjusios problemos sprendimui pasiūlė naują ir inovatyvų būdą – sukūrė vaikams patrauklias pozityvios animacijos mankštas. Unikalu tai, kad „Sveika ateitis“ sukurtas kaip daugkartinio naudojimo projektas, todėl, lyginant su trumpalaikėmis iniciatyvomis, sumažėja tikimybė, kad jo nauda bus tik laikina. Projekto vizija – sveikai auganti naujoji karta ir projekto tęstinumas visose Lietuvos ir pasaulio mokyklose ir šeimos sveikatinimas namuose. Norima, kad atsirastų įvairaus pobūdžio pagrindinių fizinių ir psichoemocinių metodikų „sveikateka“-biblioteka. Sveikatos apsaugos ir mokslo bei švietimo sistemos poreikiams tenkinti reikėtų apie 50-80 sveikatingumo prevencinių programų "Sveika Ateitis". Projektas susilaukė ir žymių žmonių susidomėjimo – Žydrūnas Savickas, Virgilijus Alekna prisidėjo viešinant ir palaikant "Sveiką ateitį" tiesiogiai dirbant su vaikais ir pedagogais.

Per 2012-2016metų laikotarpį suanimuota daugiau nei 30min. pozityvios animacijos sveikatos edukacinių filmukų. Projektas pamėgtas ikimokyklinio amžiaus ir 1-5klasių mokinių, o augant kartu su projektu ir vyresnių klasių vaikai, vėliau paaugliai.

                                            

                                     SpaceObica – 6-9min. 2015m.                 AntiStress – streso mažinimas 1 dalis. 5:50min. 2016m.

  

   Pečių lankas 6:06min. 2012-2013m.                Aukštyn/Žemyn 4:46min. 2015m.                 Laikysenos lavinimas 6:05min.

GALIMYBĖS:

  • Video paskaita (nuo 2016.04) pedagogams ir SA Games pozityvios animacijos užsiėmimas pirmokams arba ikimokyklinukams jūsų miesto įstaigoje;
  • Pasirašome bendradarbiavimo sutartį su įstaiga ir išlaidų sąskaitą. Gauna visa įstaiga naudoti pozityvios animacijos sveikatos edukacijos filmukus.

 

Projekto šūkis ir skatinamas visų suvokimas “Mano Sveikata + Mano rankose!”